Přihlášení Registrace Zaslat heslo
 

Časté dotazy

Co znamená u prodávaného světla výraz "22 DMX kanálů"?
Co znamená u prodávaného pultu výraz "Univerzální DMX ovladač, až 512 DMX kanálů, možnost připojení 16-ti různých zařízení"
? 
Jak jsou světla propojeny?
Jak jsou světla datově adresována?
Je možno ovládat DMX signálem i PAR světla?
 
Jak funguje Ultra-low Frequency Cut a je nastavitelný?
Jak funguje funkce Phase Correct?
Software DMX Wizard a problém s instalací ovladače?
Software eLite?
Základní jednotky vztažené ke světlu?
Orientační srovnání LED zdrojů ke klasickým žárovkám?
Mám problémy s použitím efektu Traxon 64PXL. Jak to mohu opravit? 
Mám již DMX512 nebo ArtNet rozhraní. Mohu je s MADRIXem používat místo USBone? 
Chci převést LIVE video do DMX512. Jak to udělat? 
Chci používat různé efekty v jedné matici (Madrix softwaru). Jak to udělat? 
Chci používat různé efekty ve více než jedné LED matici. Jak to udělat? 
Mám „nepodporovaný“ efekt . Jak ho mohu dostat do MADRIXu? 
Chci používat různé efekty na různé oblasti mé LED matice! 
Potřebuji opravit (přepatchovat) svou instalaci. Jak to udělám?
Mohu realizovat barevný přechod matice z pravého horního rohu na spodní levý? 
Mohu načíst a zobrazit obrázek (bitmapu)? 
Je možné nastavit a zobrazit text? 
Existují efekty, které nepotřebují hudební vstupy? 
Je možné ovládat MADRIX software s mým stávajícím DMX ovladačem? 
Je možné ovládat software s mým ArtNet node?
Může Madrix ovládat hlavy nebo scannery? 
Kolik audio kanálů může MADRIX analyzovat současně? 


Co znamená prosím u prodávaného světla výraz "22 DMX kanálů"?
Pokud je u světla uvedeno 22 kanálů, znamená to, že lze využít 22 DMX kanálů z 512 spektra – bude-li světelný systém vybaven světly s 22 kanály, lze jich ovládat celkem 23 (506 kanálů) – samozřejmě je lze párovat, pak budou pracovat synchronně. Lze také využít ovladač, který podporuje tzv. Universa, což jsou „sady“ 512 DMX kanálů, např. software MADRIX nabízí až 256 Univers, tedy 131 072 DMX kanálů. U většiny světel je počet kanálů proměnný – pokud např. nepotřebujete jemný pohyb hlavice či zrcátka, který vyžaduje 16-bitové rozlišení, má světlo o dva kanály méně (-1 x horizontální pohyb, -1 x vertikální pohyb).

Co znamená u prodávaného pultu výraz "Univerzální DMX ovladač", až 512 DMX kanálů (možnost připojení 16- ti různých zařízení, každé s 32 DMX kanály....)
Některé DMX ovladače již mají předdefinované přístroje, ty nelze nazývat univerzálními. Ovladače, které lze libovolně programovat na různá zařízení, jsou univerzální. U každého ovladače je také uváděno, kolik efektů může ovládat (v daném případě 16) a kolik může mít každý efekt DMX kanálů (v daném případě 32). Součin těchto dvou hodnot udává celkový počet možných ovládacích kanálů (levnější pulty mají např. 12 efektů po 16 kanálech, celkem tedy 192 ovládacích kanálů).

Jak jsou světla propojeny?
Světla se propojují DMX kabelem, nejčastěji se používá dvoužilový (symetrický) stíněný kabel (obdoba mikrofonního kabelu) zakončený konektory XLR. V dnešní době většina výrobců používá 3-pin konektor, vyskytují se i 5-pin konektory, které však mají zapojené jen 3 piny (zbylé dva se měly využívat pro zpětnou odezvu světel, která se v podstatě nikdy neaplikovala). Zapojení konektoru je 1 = stínění, 2 = mínus, 3 = plus (u některých světel je pin 2 zaměněn s pinem 3). Pro vzájemné propojení je každý přístroj vybaven konektory DMX IN a DMX OUT. V ideálním případě může být na jedné lince (kabelu) max. 8 přístrojů, pro větší počet se používají tzv. Splittery, které DMX signál rozbočí a zároveň jej stabilizují a chrání před rušením.

Jak jsou světla datově adresována?
Většinou se světla adresují podle toho, kolik mají kanálů. Máte-li například 4 světla a každé má 22 kanálů, nastavíte na prvním světle počáteční adresu 1, na druhém světle 23 (1 + 22), na dalším 45 (1 + 22 + 22) a na posledním 67 (1 + 22 + 22 + 22). Budete-li nyní měnit (většinou tahovým potenciometrem) hodnotu na kanále 23, budete ovládat světlo číslo 2 a funkci, kterou má toto světlo na prvním kanále.

Je možno ovládat DMX signálem i PAR světla?
Ano, nejlépe pomocí dimmerů, případně pokud je chcete jen zapínat a vypínat, pomocí switchů. Jednoduše řečeno - oba typy přístrojů „převádějí“ DMX signál na zásuvky 230V. Přístroje jsou vybaveny různým počtem kanálů a různou zátěží, kterou lze ovládat. Máte-li například 16 parů různých barev a chcete ovládat každý zvlášť, potřebujete 16-kanálový dimmer nebo switch (můžete mít i 4 x 4-kanálový dimmer), který adresujete stejně jako jiné DMX přístroje podle toho, na kterém potenciometru chcete ovládat první kanál dimmeru nebo switche.


Jaké je zapojení (obsazení) pinů u XLR konektoru při zapojení DMX signálu?
1 zem (stínění), 2 mínus, 3 plus


Jaké je zapojení (obsazení) pinů u XLR konektoru při zapojení Audio signálu?
1 zem (stínění), 2 plus, 3 mínus


Příklady zapojení:Jak funguje Ultra-low Frequency Cut a je nastavitelný?
Low freqency cut umožňuje oříznutí (eliminaci) nízkých kmitočtů, v tomto případě je tedy AX-4 schopný eliminovat frekvence do 40 Hz a není nastavitelný. Low freqency cut umožňuje oříznutí (eliminaci) nízkých kmitočtů, v tomto případě je tedy AX-4 schopný eliminovat frekvence do 40 Hz a není nastavitelný.

Jak funguje funkce Phase Correct?
Phase Correct - korekce fáze - umožňuje otočení fáze na jednotlivých výstupech crossoveru (basy, středy, výšky) o 180°. Z praktického hlediska má tato funkce využití v případech, kdy jsou např. basové boxy umístěny v jiné vzdálenosti od posluchače než satelity. Phase Correct - korekce fáze - umožňuje otočení fáze na jednotlivých výstupech crossoveru (basy, středy, výšky) o 180°. Z praktického hlediska má tato funkce využití v případech, kdy jsou např. basové boxy umístěny v jiné vzdálenosti od posluchače než satelity. 

Software DMX Wizard a problém s instalací ovladače?
V poslední době měli někteří zákazníci problém s instalací Wizard hardwaru (redukce USB - XLR) pod Windows XP. Systém jim stále hlásil, že zařízení není nainstalované správně a ve správci se hlásilo s chybou a navíc jako DMX USB creator VISTA. Celý problém vzniká tím, že zákazník nechá instalovat ovladače k USB HW automaticky a PC zvolí nejnovější ovladač z CD nebo pevného disku, tedy ovladač pro novější systém VISTA! Následné přeinstalování ovladače ve správci zařízení už není možné (systém bude tvrdit, že již ovladač má), proto jsem předělal hlavičku v XP ovladačích tak, aby se pro systém tvářily jako ty již zavedené VISTA.

Je několik možností řešení problémů:

1. Smazat záznamy o VISTA ovladačích ze systému, vrátit změny v počítači pomocí nástroje Obnovení systému a pak zavést správný ovladač manuálně (bylo úspěšně testováno na jednom PC)

2. Přeinstalovat systém a zavést správný ovladač manuálně (zdlouhavé, ale 100% funkční na jakémkoliv PC)

3. Odinstalovat ve správci zařízení USB HW a potom vyhledat v PC všechny soubory s názvem DMXUSBCV.* (* = libovolná koncovka), všechny tyto soubory smazat a počítač restartovat. Po restartu nakopírujete do nějaké složky soubory z archivu "USB driver VISTA na XP PATCHED", znovu připojíte USB HW a po dotazu kde se nachází ovladače, ho nasměrujete do složky kam jste rozbalili archiv (jednoduché a hlavně 100% funkční, testováno na dvou PC)

Software eLite?
ILDA (International Laser Display Association) standard je univerzální normovaný protokol pro ovládání laserů resp. jejich galvanických motorků. Každý software s ovládáním protokolu ILDA dokáže řídit i naše LASER produkty se stejným protokolem. K dispozici je mnoho softwaru pro řízení (HDT impex jako dodavatel může poskytnout DEMO verze). Každý software je však nutné zakoupit resp. HW klíč mezi softwarem a zařízením. HDT impex standardně dodává SW Fiesta nebo Moncha.

Základní jednotky vztažené ke světlu?
Lumen
(l) je jednotka světelného toku vyzařovaného bodovým (všesměrovým) zdrojem světla o svítivosti 1 candely do prostorového úhlu 1 steradiánu.
Lux (lx) je jednotka osvětlení způsobená světelným tokem 1 lm dopadajícím na plochu 1 m2.
Candela (cd) je jednotka svítivosti plamene jedné běžné svíčky ve vodorovném směru (plamen je vertikálně protáhlý a proto je ve svislém směru jeho svítivost menší). Pro porovnání - obyčejná 100 W žárovka má svítivost přibližně 120 cd.

Orientační srovnání LED zdrojů ke klasickým žárovkám?
LED 1W = 13W
LED 1,6W = 18W
LED 2W = 25W

Mám problémy s použitím efektu Traxon 64PXL. Jak to mohu opravit?
U "starých" Traxon 64PXL je na zadním panelu modrý DIP přepínač, jeho pomocí nastavte správnou adresu a pokud dochází k blikání panelů, stačí snížit hodnotu dimmeru master faderem na 254 nebo méně.
 

Mám již DMX512 nebo ArtNet rozhraní. Mohu je s MADRIXem používat místo USBone?
Ano. Zde je aktuální seznam výrobců podporovaných DMX512 a ArtNet rozhraní: Elation Professional – USA, Daslight - America, Europe, Asia, ENTTEC – Australia, GLP Light Produktion GmbH – Germany, Digital Enlightenment – Germany, Soundlight - The DMX company – Germany, Nicolaudie-Sunlite – France, Peperoni-light – Germany, LTS co., Ltd. – Korea.

Chci převést LIVE video do DMX512. Jak to udělat?
Pro tuto aplikaci budete potřebovat jedno nebo více zařízení pro digitalizaci videa v systému Windows (Web kamera, TV karta, SAT karta apod.). Navíc lze pomocí funkce SCE video přehrávat video soubory z pevného disku, CD-ROM atd., podporované jsou všechny kodeky, které máte aktuálně v počítači.

Chci používat různé efekty v jedné matici (Madrix softwaru). Jak to udělat?
Spusťte MADRIX, zvolte příkaz "Preferences" a menu "Patch". Dále máte na výběr číslo Univers a příslušného efektu v něm. Zde pak můžete přidávat nové efekty nebo měnit velikost matice apod.

Chci používat různé efekty ve více než jedné LED matici. Jak to udělat?
Spusťte MADRIX, dále na příkaz uvnitř "Preferences" menu "Patch". Definujte velikost Matice v pixelech uvnitř tohoto dialogu. Dále musíte nastavit efekty v první matici. Vyberte Univers a příslušný efekt. Zde můžete přidávat i nové efekty. Tak pokračujte krok za krokem u další matice.

Mám „nepodporovaný“ efekt. Jak ho mohu dostat do MADRIXu?

„Nepodporované“ efekty lze používat. K jejich zařazení do MADRIX softwaru použijte MADRIX fixture editor, který je součástí softwaru MADRIX a s jehož pomocí si vytvoříte vlastní MADRIXem podporovaný efekt za pár minut.
 

Chci používat různé efekty na různé oblasti mé LED matice!
Pro tuto funkci musíte použít mapovací funkce. Klikněte na tlačítko Map uvnitř efektu. Zde si můžete snadno namapovat vaše efekty do definované oblasti matice. Pak vám v jedné společné matici může např. v každém rohu běžet jiný efekt.

Potřebuji opravit (přepatchovat) svou instalaci. Jak to udělám?

Klikněte na položku "Patch" v menu "Preferences". Zde můžete snadno opravovat svou instalaci, díky grafickému znázornění to jde opravdu snadno. Klikněte na položku "Patch" v menu "Preferences". Zde můžete snadno opravovat svou instalaci, díky grafickému znázornění to jde opravdu snadno.
 

Mohu realizovat barevný přechod matice z pravého horního rohu na spodní levý?
Samozřejmě si můžete nastavit tento přechod. Vyberte uvnitř efektu položku SCE Color Ramp. Nastavte si požadovanou barvu a klikněte na směrovou šipku dle vámi vybraného směru přechodu.
 

Mohu načíst a zobrazit obrázek (bitmapu)?
ANO, zvolte v efektovém okně A nebo B efekt SCE Bitmap. Nyní klikněte na "Image Table" tlačítko. Uvnitř nového dialogového okna stiskněte "+" tlačítko. Nyní vyberte Bitmapu z adresáře a potvrďte dialogové okno.


Je možné nastavit a zobrazit text?

Ano. Vyberte efekt SCE Ticker/Scrolling Text. Nyní můžete jednoduše zadat a zobrazit text.


Existují efekty, které nepotřebují hudební vstupy?

Ano, MADRIX podporuje mnoho statických efektů. Veškeré statické efekty nepotřebují pro zobrazení na DMX výstup audio signál.


Je možné ovládat MADRIX software s mým stávajícím DMX ovladačem?

Ano. Stačí jen vybrat vhodný DMX-IN přístroj a DMX-IN protokol.


Je možné ovládat software s mým ArtNet node?

Ano. Aktivujte ArtNet a vyberte ArtNet node jako DMX-IN přístroj a DMX-IN protokol.


Může Madrix ovládat hlavy nebo scannery?

Ano i ne. V MADRIXu neexistuje předvolba pro tyto efekty, ale pracuje s DMX hodnotami stejně jako otočné hlavice. MADRIX však nebyl vytvořen pro ovládání podobných efektů. Jeho silná stránka vyniká právě při použití statických efektů v matici.


Kolik audio kanálů může MADRIX analyzovat současně?

Můžete si vybrat jedno audio zařízení v ovládání hlasitosti ve Windows. Kolik kanálů se pak vkládá do tohoto zařízení není pro MADRIX důležité. Je možné mít pouze jeden nástroj, stejně jako celý orchestr.


Rychlé volby
NOVINKY
Akční nabídka plná hudebních nástrojů je tu!
28.03.2019

Párty Novinky

Nová akční nabídka zvukové a světelné techniky
10.02.2019

HDT na ISE 2019

zůčastnili jsme se veletrhu v Amsterdamu.
08.02.2019

Vybíráme

ze Světa Zábavy.
01.02.2019

Svět Zábavy

Akční nabídka plná hudebních nástrojů!
Další novinky
Zobrazit NÁKUPNÍ KOŠÍK
Košík je prázdný
NOVINKY EMAILEM

Vložte kod z obrazku
Nové letáky


ShopCentrik - shop, eShop, e-shop, B2C, B2B

HDT impex s.r.o.
Botanická 3, 362 63 Karlovy Vary - Dalovice


LED obrazovky     Hudební nástroje Stagg     Profesionální zvuková technika     Světelná a zvuková technika
Zábavní technika      Software pro ovládání světelného parku       Hudební nástroje Dimavery       Omnitronic
Hudební nástroje      Zvuková technika      DJ technika      Profesionální reproboxy Verse
      Digitální pianino
Reprosoustavy a reproduktory      Zesilovače       Quad Lock       Klávesové nástroje      Sluchátka       Kytara
Kombo      Přehrávače       Mikrofon       Gramofon       Rack       Kabel       Case a kufry       Konektor      Tower
Stroboskop a strobe      LED efekty     Scaner      Moving head      Laser      Reflektor     PAR      Lampa a zdroj
SMD LED    DJ mix     Bubny a bicí nástroje    Touring a stage    Výrobník a esence     Housle a viola     Bubble
UV     Hudba a nástroje     Stativ a naviják      Dechy a dechové nástroje      Futurelight      Eurolite       Saxofon
 Květiny a květináče   Vánoční dekorace    Stojan a stojany    Literatura noty písničky   ALU Deco Truss Lock

Citronic    eLite    Antari    Software     Medeli     Remo    Stagg     Rey    Technics    Shure    Pioneer    Philips
Velkoplošná LED obrazovka       LED mantinel      Světelné LED pásky       Servis LED obrazovek       PixelWall

FB Hurrican K.Vary      8.HDT Cup 2014     Sportík KV 2014     Dárky pro děti      Vánoční dárky

statistics NetDirect